HARTA SITE

Harta Site

Articole

- INFORMATII  (informatii despre istoria si modul de functionare a unitatii de invatamant; informatii despre localitatea Stefanesti si regiunea de care apartine. )

Quick Menu

-          ANUNTURI (anunturi legate de concursuri scolare, angajari, spectacole etc. )

-          ADMITERE SI EXAMENE NATIONALE (informatii despre examenele nationale – evaluarea la clasele II-IV-VI, Evaluarea Nationala la clasa a VIII-a si admiterea elevilor in clasa a IX-a, examenul de bacalaureat pentru clasele a XII-a. Rezultate simulari si examene, metodologii, documente necesare )

-          DOCUMENTE SCOLARE (documente puse la dispozitia publicului pentru a fi consultate. Analiza semestiala si anuala, bugetul liceului, etc.)

-          INSCRIERE INVATAMANT PRIMAR  (informatii necesare parintilor pentru inscrierea elevilor in clasa pregatitoare si clasa I. Locuri disponibile, calendare de desfasurare a incrierilor, documentele necesare. )

-          PREZENTARE LICEU (albume foto cu prezentarea liceului, cladirile in care se desfasoara activitatile educative, structuri. )

-          PROFESORII LICEULUI (informatii despre profesorii Liceului “Stefan D. Luchian”. In functie de disponibilitatea informatiilor, date despre activitatile educative din afara scolii, publicatii, articole, etc.)

-          ORAR ANUL SCOLAR 2016-2017 (orarele pe specializari la liceu, si gimanziu pentru anul scolar curent (ATENTIE!!!! ORARELE VOR FI ANUNTATE INCEPAND CU SAPTAMANA 12-16 SEPTEMBRIE.)

-          ELEVI SI PARINTI (informatii necesare elevilor si parintilor. Regulamente de functionare a unitatii, drepturi si indatoriri, uniforme, sedinte cu parintii,  modele cereri, formulare, etc)

Activitati extracurriculare

-          ACTIVITATI INVATAMANT PRIMAR (informari despre activitatile desfasurate la nivel de invatamant primar. Descrieri ale activitatilor, galerie foto/video.)

-          ACTIVITATI INVATAMANT GIMNAZIAL (informari despre activitatile desfasurate la nivel de invatamant gimnazial. Descrieri ale activitatilor, galerie foto/video.)

-           ACTIVITATI INVATAMANT LICEAL (informari despre activitatile desfasurate la nivel de invatamant liceal. Descrieri ale activitatilor, galerie foto/video.)

-          ACTIVITATI EXTRACURRICULARE (informari despre activitatile desfasurate la nivel de unitate scolara. Descrieri ale activitatilor, galerie foto/video.)

-          FORMATIA “HORA” (informari despre activitatile desfasurate de Ansamblul Folcloric  “HORA’ Stefanesti. Concursuri, festivale, spectacole.  Descrieri ale activitatilor, galerie foto/video.)

-          CONCURSURI SPORTIVE (informari despre activitatile sportive desfasurate la noi in scoala si in deplasare. Descrieri ale activitatilor, galerie foto/video.)

-          ACTIVITATI CULTURALE (informari despre activitatile culturale desfasurate la nivel de localitate/judet. Descrieri ale activitatilor, galerie foto/video.)

Pentru a trimite un e-mail liceului accesati pagina       CONTACT.