Formatia "HORA"

2016-2017 - Formatia HORA cucereste inimi

Anul şcolar 2016-2017 a venit cu o serie de schimbări majore pentru formatia HORA. După succesul răsunător din anul precedent, când elevi voştri, deşi aflaţi doar la început de drum, au obţinut medalii după medalii la diferite compeţiţii de dans şi cântec popular, formaţia a trebuit să facă faţă unui număr mare de doritori. Astfel, formaţia si-a asigurat viitorul printr-o grupă mare şi una mică.

Şi pentru că o reputaţie se face şi se menţine doar prin muncă asiduă, după repetiţii sâmbătă de sâmbată, elevii noştri au cucerit si anul acesta podiumurile de la toate competiţiile unde au participat.

Concursul Interjudeţean PE URMELE TRADIŢIEI, Ediţia a III-a, Lunca, Jud Botoşani – 29 Iulie 2017

Premiul I –dans mixt -  Ansamblul folcloric HORA Ştefăneşti

Premiul I – dans fete – DRUŞTELE Ştefăneşti

Premiul II – solist vocal TEODORA HODAN

Premiul II – solist vocal MIHAELA SECARĂ

Premiul II – solist vocal SABINA DEMUREAC

Premiul III – solist vocal ROXANA COZMA

Festivalul de folclor CÂNT ŞI DANS DOBROGEAN, Eforie, Jud. Constanţa , 23-29 iunie 2017

 

Festivalul Internaţional COPILĂRIA-UN POEM, 2 iulie 2017, Vânători, Jud. Neamţ

Premiul I – solist vocal MIHAELA SECARĂ

Premiul III – Solist vocal TEODORA HODAN

Premiul I – grup vocal FLORILE PRUTULUI

Premiul II - Ansamblul folcloric HORA Ştefăneşti

Festivalul Naţional de interpretare şi creaţie TINERE SPERANŢE, 11 iunie 2017 – Casa de Cultură a Sidicatelor Suceava

Premiul II – Ansamblul folcloric HORA Ştefăneşti

Premiul III – Solist vocal – MIHAELA SECARĂ

Festivalul Naţional de Cântece ţi dansuri populare MUGURAŞ SĂUSEŞTEAN, Bacău – 13-14 august 2017

Locul I – Ansamblul folcloric HORA Ştefăneşti

Locul II - solist vocal IOANA VOINTIRU

Locul III – solist vocal MIHAELA SECARA

Locul III – solist vocal ALEXANDRA ILAŞCU

Festivalul interjudeţean ION CREANGĂ, ediţia a XI-a, Uvertura Mall, Botoşani – 25 martie 2017

Premiul I - Ansamblul folcloric HORA Ştefăneşti