Concursuri Sportive

2017 - Olimpiada Nationala a Sportului Scolar 2017 - Tenis de masa

Sambata, 28 ianuarie 2017, elevi ai liceului "Stefan D. Luchian" au participat la Olimpiada Nationala a Sportului Scolar 2017 - tenis de masa, faza judeteana, la Şcoala Gimnaziala nr. 11 Botoşani.

La nivel liceal a participat pentru liceul nostru eleva Oprea Nicoleta din clasa a IX-a B. Aceasta a obtinut o mentiune.   Au participat 5 concurente provenite din urnatoarele scoli: Liceul "A.T LAurean" Botosani, Scoala nr. 11 Botosani, liceul Dorohoi si liceul Stefanesti.

La nivel gimnazial au participat 9 echipe de dublu. Reprezentantii Liceului Stefanesti au fost Sandu Claudiu si Movila Alexandru din clasa a VIII-a C,  Bosanceanu-Brosteanu Elena si Motrescu Andreea din clasa a VIIa de la Scoala Gimnaziala nr.2 Bobulesti.

Concurentii nostri sunt coordonati de prof. Vaipan Raluca.

CITESTE MAI MULT

S5 Box

Autentificare

Register

*
*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.