Formatia "HORA"

2016 - Folclorul, Comoara Sufletului Nostru!

 Sărbătoare mare la Liceul "Ştefan D. Luchian" Ştefăneşti, duminică 29 mai 2016, când , la Casa de Cultură Ştefăneşti a avut loc  spectacolul folcloric FOLCLORUL, COMOARA SUFLETULUI NOSTRU!

Au evoluat, de la Şcoala Gimnazială Nr. 1 Lunca, Ansamblul Folcloric COMORILE LUNCII, solişti vocali Ioana-Sorina Adumitrăcesei (clasa a V-a A), Simona-Andreea Donos (clasa a VIII-a), Iuliana Antoce (clasa a VII-a), solist instrumentist Ionuţ-Cristian Donos (clasa a VII-a).
Alături de invitaţii noştri au evoluat şi formaţia de dans popular HORA, de la Liceul Ştefan D. Luchian Ştefăneşti si soliştii Teodora Hodan şi Mihaela Secară (clasa a IX-a A) şi Prof. Volintiru Maria-Crenguţa.
Coreogafia spectacolului a fost asigurata de instructor-coreograf Ionel Petrişoru

GALERIE FOTO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

S5 Box

Autentificare

Register

*
*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.