Concursuri Sportive

2017 - Concursul Interjudetean Cupa Stefan Luchian, editia a III-a

 In data de 6 Mai 2017, Liceul Ştefan D. Luchian a organizat cea de a treia ediţie a competiţiei sportive, un eveniment la care au fost prezenţi elevi din Santa Marea, Româneşti, Bobuleşti, Mihălăşeni, Truşeşti, Durneşti, Iacobeni, Cristineşti, Mileanca, Şcoala Gimnazială Tanacu din Vaslui, Liceul Petru Rareş Vaslui şi din oraşul Ştefăneşti. La deschidere, au participat primarul Florin Buţura şi inspectorul şcolar Ionuţ Anisie.

Elevii din învăţământul primar s-au întrecut la şah, cei din învăţământul gimnazial la ştafetă, sărituri la coardă, flotări şi sfoară iar cei din învăţământul liceal la aruncarea greutăţii, sărituri la groapa cu nisip, darts şi skandenberg.

După terminarea competiţiei, elevii au vizitat  barajul Stânca-Costeşti.

GALERIE FOTO

 

 

S5 Box

Autentificare

Register

*
*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.