Activitati Culturale

2016 - Ziua Nationala a Romaniei

LA MULTI ANI ROMÂNIA!

LA MULTI ANI ROMÂNI!

Cu ocazia zilei de 1 DECEMBRIE, elevii Liceului „Ştefan D. Luchian Ştefanesti” au îmbrăcat straie tradiţionale şi s-au deplasat la Monumentul Eroilor din localitate depunând  o coroana de flori în cinstea eroilor neamului.  După un scurt program artistic, participanţii şi-au dat mâna  interpretând şi dansând hora unirii.

În drum spre monument, elevii  au împărţit tricolorul cetaţenilor cu care s-au întâlnit pe strazile oraşului Ştefănesti, împărtăşind bucuria acestei zile, urându-le MULŢI ANI cu prilejul Zilei Naţionale a Romaniei.

Aşa-i Românul

Doamne, ocroteşte pe români

Treceti batalioane

Hora unirii

 GALERIE FOTO

 

 

 

S5 Box

Autentificare

Register

*
*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.